• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Matematigi-Seviyorum-I-Love-MATH-289961707726580/?fref=ts
Konu Anlatımları
Facebook Sayfamız
Melisa Uzunarslan
Haberler

8.Sınıf Matematik Video

SIRALA: İzlenme Sayısı Eklenme Tarihi Yıldız Sayısı

  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Standart Sapma Konu Anlatımı Video Ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Standart Sapma Konu Anlatımı Video Ders(Formülü ezberlemeden standart sapmayı öğreneceksiniz!)Standart Sapma nedir nasıl hesaplanır? Standart sapma formülü, Standart sapma hesaplama- Standart sapması küçük olan durum için sapma ve risk az, büyük olan durum için ise sapma ve risk yüksektir. Standart sapma hesaplama Bir veri grubunun standart sapmasını bulmak için aşağıdaki aşamalar uygulanır: •Veri grubunun aritmetik ortalaması bulunur. •Her bir verinin aritmetik ortalama ile farkının karelerinin toplamı bulunur. •Bulunan toplam, veri sayısının bir eksiğine bölünerek bölümün karekökü alınır. •Bulunan sonuç veri grubunun standart sapmasını belirler. Aritmetik ortalama, ortanca (medyan), tepe değeri (mod) “merkezî eğilim”; açıklık ve standart sapma ise “merkezî yayılma” ölçüleridir.
  6309 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Yansıma, Öteleme ve Dönme Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Yansıma Öteleme Dönme Hareketleri Konu Anlatımı Video Ders
  4967 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Üslü Sayılar Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Üslü Sayılar ve Bilimsel Gösterim Konu Anlatımı Video Ders
  4549 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Üçgende Uzunluk Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Üçgende Uzunluk Konu Anlatımı Video Ders
  3187 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim SBS 8.Sınıf Matematik Üçgen Prizma Konu Anlatımı Video ders (YENİ)
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Üçgen Prizma Konu Anlatımı Video Ders (YENİ)- 8. sınıf Üçgen Prizma Alan ve Hacmi Konu Anlatımı Video Çözümlü Soruları Testi Çöz izle indir, prizmada, eş ve paralel üçgensel bölge olan iki taban renklendirilmiştir. Bu iki taban arasındaki uzaklık, prizmanın yüksekliğidir. Üç dikdörtgensel bölgenin birleştirilmesiyle elde edilen yüzey ise yanal yüzey dir. Üçgen prizmanın temel elemanları taban, yan yüz, ayrıt, köşe ve yüksekliktir. Bu konu anlatımı videolarında Üçgen prizmanın açık şekli, elemanları, Prizmanın Alan ve Hacmi hesaplamaları ile ilgili konu ve çözümlü sorular yer almaktadır.
  3825 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Trigonometri Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Trigonometri Konu Anlatımı Video Ders - Trigonometri nedir? Trigonometri sözcüğü, Yunanca üçgen (trigon) ve ölçüm (metrio) sözcüklerinin birleşiminden oluşur. Üçgenlerin kenarları ile açıları arasındaki ilişkileri oluşturmak amacıyla kullanılır. Mısırlılar ve Babilliler, arazi ölçümlerinde, yapılarda, astronomide ve güneş saatinde trigonometriden yararlanmışlardır. Bu konu anlatımı videolarında bir dar açının trigonometrik oranları, sinüs, kosinüs, tanjant, kotanjant oranları, 30,45 ve 60 derecenin tirgonometrik oranları , formülleri ve trigonometri çözümlü problemleri yer almaktadır.(Trigonometri, Trigonometrik Oranlar, Trigonometri Nedir, sinüs, kosinüs, tanjant, kotanjant, çözümlü trigonometri soruları)
  3424 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Sayı Örüntüleri Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Sayı Örüntüleri Konu Anlatımı Video Ders - Bir sayıya belirlenen başka bir sayının art arda eklenmesi veya çıkarılması ile elde edilen sayıların oluşturduğu örüntü aritmetik dizi olarak adlandırılır. Aritmetik dizide ardışık iki terimin farkı eklenen veya çıkarılan sayıdır ve bu sayıya “dizinin ortak farkı” denir. Bir sayı ile belirlenen başka bir sayının art arda çarpılması veya bölünmesi sonucu elde edilen sayıların oluşturduğu örüntü geometrik dizi olarak adlandırılır. Geometrik dizide ardışık iki terimin oranı, ardışık çarpılan veya bölünen sayıdır ve bu sayıya “dizinin ortak çarpanı” denir. Aritmetik ve geometrik dizinin ilişkisi “dizinin kuralı” dır ve bu kural “n. terim ve genel terimin ifadesi” ile belirlenir. (Fibonacci diizisi nedir, Pascal Üçgeni, Ortak Fark, Artimetik Dizi, Geometrik Dizi, Ortak Çarpan)
  3726 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Üçgende Pisagor Bağıntısı ve Özel Dik Üçgenler Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Üçgende Pisagor Bağıntısı ve Özel Dik Üçgenler Konu Anlatımı Video Ders - 8.sınıf Pisagor Bağıntısı ve Dik üçgen Konu Anlatımı Video Çözümlü Soruları Testi Çöz izle indir pisagor - Pisagor Bağıntısı ve Dik üçgenler “Sayıların babası” olarak bilinen Pythagoras (Pisagor), M.Ö. 580-M.Ö. 500 tarihleri arasında yaşamıştır. En iyi bilinen teoremi; adıyla anılan Pisagor teoremidir. Doğum yeri olan Sisam adasından Güney İtalya’ya göç ederek burada bir okul kurmuştur. Pisagor müzik ile de uğraşmış, telin kısalmasıyla çıkardığı sesin inceldiğini keşfetmiştir. Bir dik üçgende, dik kenarların uzunluklarının karelerinin toplamı hipotenüsün karesine eşittir. (Dik üçgen, hipotenüs, özel üçgen soruları)
  5033 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Piramit, Koni ve Küreyi Tanıyalım Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Piramit, Koni ve Küreyi Tanıyalım Konu Anlatımı Video Ders
  3011 kez izlendi 3406 gün önce


  İlköğretim 8.Sınıf SBS Matematik Piramidin Yüzey Alanı Konu Anlatımı Video ders
  SBS Hazırlık ve Okul Derslerinize Yardımcı 8.Sınıf Matematik Piramit Yüzey Alan Hesaplama Konu Anlatımı Video Ders - Piramit Nedir? Piramit, tabanı çokgensel bölge olan yanal yüzleri ortak bir noktada birleşen üçgenlerden oluşan bir geometrik cisimdir. Piramidin yüzey alanı= taban alanı + yanal yüzeyinin alanı’dır. Eğer bir üçgen pramit ise yanal yüzdeki üçgenlerin anları ve tabandaki üçgenin alanları toplanır. Eğer bir kare piramit ise yanal yüzdeki üçgenlerin alanları ve tabandaki krenin alanı toplamıdır. Piramidin Hacmi Dik piramidin hacmi, eş tabana ve eş yüksekliğe sahip dikdörtgenler prizmasının hacminin üçte biridir. Dik piramidin hacmi: (taban alanı x yükseklik ) / 3 (Piramit, Eşkenar üçgen piramit, Piramit nedir, Piramitin Hacmi)
  2888 kez izlendi 3406 gün önce


 

 1 
Tavsiye ederiz

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret2470634