• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Matematigi-Seviyorum-I-Love-MATH-289961707726580/?fref=ts
Konu Anlatımları
Facebook Sayfamız
Melisa Uzunarslan
Haberler
Elleri Öpülesi Öğretmenler

Burhaniye'de, derslik sıkıntısı çekilen Hürriyet İlköğretim Okulu'nun yerine 24 derslikli okul yapımı planlanınca, işin hızlandırılması için öğretmenler binanın yıkımında görev aldı.

Okul müdürü Ali Bayraktar'ın öncülüğünde bir araya gelen üç öğretmen ve bir memur 50 yıllık eski binayı yıkmaya başlarken, bunu severek ve sevinerek yaptıklarını söyledi.
Burhaniye'de 340 öğrencinin eğitim gördüğü Hürriyet İlköğretim Okulu'nda derslik sıkıntısı baş gösterince, eski binanın yıkılarak yerine 24 derslikli yeni bina yapılması kararlaştırıldı. Okulun yapımını çabuklaştırmak için okul müdürü Ali Bayraktar ile Müdür Yardımcısı Dinçer Demirkan, Beden Eğitimi öğretmeni Soner Ertan, Sosyal Bilgiler öğretmeni Hüseyin Köse ve memur Nazif Durmaz da eski binanın yıkımında görev aldı. Bir taraftan eski binanın kiremitleri indirilirken diğer taraftan da çatının sökülmesine başlandı. Müdür Ali Bayraktar ile Beden Eğitimi öğretmeni Soner Ertan çatıyı sökerken diğerleri de çatıdan çıkan malzemeyi toplamaya başladı. Kaymakam Ali Uslanmaz, yapılan çalışmaları incelemek üzere geldiği okulda, öğretmenleri görünce hepsine teşekkür etti. İki yıl önce Hürriyet İlköğretim Okulu'nu ziyaretinde öğretmenlerin kendisinden yeni okul binası istediklerini hatırlatan Uslanmaz, “Ben de arkadaşlara, 'siz de yardımcı olursanız yeni bina yaparız' demiştim. Şimdi görüyorum ki müdür Ali Bayraktar ve öğretmenler elbirliğiyle çalışıyorlar. Hep birlikte bu okulu kısa sürede yapacağız. Müdür ve öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Müdür Ali Bayraktar, okul yenileneceği için öğretmen arkadaşlarıyla inşaatı çabuklaştırmak amacıyla çalıştıklarını belirterek, öğretmenlerin bu işe gönüllü olduğunu söyledi. Müdür Yardımcısı Dinçer Demirkan, inşaatı hızlandırmak için eski binanın yıkımında görev aldıklarını dile getirdi. Beden eğitimi öğretmeni Soner Ertan, severek ve sevinerek çalıştıklarını belirtirken, Sosyal Bilgiler öğretmeni Hüseyin Köse, yeni okul yapılıncaya kadar çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/
  
6298 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Tavsiye ederiz

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret2470638