• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Matematigi-Seviyorum-I-Love-MATH-289961707726580/?fref=ts
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905362762004
  • https://twitter.com/matematigisev
  • https://www.instagram.com/m.can.hoca
  • https://www.youtube.com/channel/UCUdFgsnBKN2zwyHgPkt7WuQ
Konu Anlatımları
Eylül Eğitim Kurumları
Facebook Sayfamız

Matematik Özel Ders

     

                          ÖZEL DERS İLANI VERME FORMU                            

   Mehmet D.       Damla K.        Eren N.         Zeynep E.
 .


Özel ders; öğrencilerin okul saatleri dışında ihtiyaç duydukları derslerle ilgili ek bir eğitim desteği almasını ifade eder. Ülkemizde her yaş grubundan öğrenciler için ek ders desteği vardır. EvdekiBakıcım’da üniversiteli, donanımlı, alanında uzman özel ders eğitmenlerince verilen destek, çocukların hayatını kolaylaştırıyor.

Özel ders almak öğrencilerin okulda yaşamış oldukları eksikliklerin giderilmesine olanak sağlarken aynı zamanda dersi çok daha iyi pekiştirmelerine de aracı olmaktadır. Günümüzde pek çok ebeveyn, çocuklarının topluma faydalı bir birey olmaları ve derse hakimiyetlerinin artması için özel ders olanağı sunmaktadır.


Bire-bir Ders Almak Eğitim Kalitesini Yükseltir

Özel ders bilindiği üzere öğrenci ve hoca arasında yapılan birebir derslerden oluşur. Özel öğretmen veya oyun ablası ile derse oturan öğrenci, her sorusuna cevap bulur. Sınıf ortamında tek bir hocanın tüm çocuklarla özel olarak ilgilenmesi, anlamasını sağlaması çok zordur. Özel dersler bu aşamada çocukların eğitim kalitesini yükseltir. Çocuklar okulda diğer çocukların başarısından dolayı kendilerinde eksiklikler görebilmektedir. Bu nedenle de başaramayacağım korkusu ile derse katılım da oldukça azdır; ancak özel ders sayesinde çocukların derse katılım oranları artırılmakta ve çocuklar çok daha verimli bir şekilde okul hayatlarına devam etmektedir.

Odaklanma Problemi Aşılır

Kalabalık sınıf ortamı her çocuk için ideal bir eğitim alanı değildir. Çocuklar çekingenlik gösterebilir, algılama sorunu yaşayabilir, dikkat dağınıklığı ile karşı karşıya gelebilir. Anlatılan konuya odaklanamamak, bir türlü istenilen dikkat yoğunluğunu sağlayamamak çok sık karşılaşılan bir durumdur. Birebir ders alan çocuklar bu anlamda şanslı çünkü odaklanma problemini zamanla yenmeyi öğrenirler.Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öğretmen seçerken nelere dikkat edilmelidir? sorusu sıklıkla yöneltilen ve cevap aranan bir sorudur. Ebeveynler bu konuda son derece dikkatli davranmaktadır. Çünkü özel ders öğretmenleri aslında çocukların o ders ile alakalı temelleri oluşturmaktadır. Özel ders öğretmeni seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

  • Ders verecek öğretmenler, kendi branşında uzman kişilerden oluşmalıdır. Hatta bu kişilerin kendilerine özgü teknikleri olmalı ve her çocuğa uygun olan teknikler ile yaklaşmaları gerekmektedir.
  • Çocukların dikkatinin toplanması konusunda başarılı olabilen ve referansı fazla olan öğretmenlerden birinin seçilmesi oldukça önemlidir.
  • Özel ders öğretmeni seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise hangi yaş grubuna hitap ettiğidir. Çünkü özel ders öğretmenleri genellikle belli yaş gruplarına hitap etmekte ve kendilerini de o yaş grubu üzerinde geliştirmektedir.

Özel derse yaklaşmayan ya da özel ders almak istemeyen çocuklar da ebeveynlere belli sorunlar çıkarabilmektedir. Hatta sınıfta sorun yaşayan çocuklar özel derste de aynı sorunları yaşayacağından dolayı bu tarz girişimleri ters karşılamaktadır. Bu gibi durumlarda ise önce öğretmenin kendisi ile konuşması ve durumu kendisine profesyonel bir şekilde izah etmesi gerekmektedir. Hatta ders öğretmeni seçimi mümkün ise çocuk tarafından yapılmalıdır. Çünkü derse olan yönelim ebeveynler tarafından değil, çocuk tarafından gerçekleştirilen bir unsurdur.

https://www.evdekibakicim.com/blog/makale/ozel-ders-almanin-faydalari/


matematik,özel,ders,balıkesir,öğrenci,etüt,bilgi,çalışma,birebir,eğitim,özel ders verme ilanı,birebir ders verme
Yorumlar - Yorum Yaz